|
|  |
|
|
|
|
Kabinet toont interesse voor civil society Interessant is dat het kabinet eindelijk interesse toont in de Civil society, maar dan niet zozeer vanuit de optiek van Andere Overheid en XPIN (hoe kan de publieke zaak effectiever worden behartigd door samenwerking van overheid en samenleving, of (PAO) door overdragen van verantwoordelijkheden van overheid naar civil society), maar vanuit het belang van sociale cohesie en burgerbetrokkenheid. De voorbeelden die kunnen worden genoemd zijn natuurlijk dezelfde, of ze nu vanuit zoeken naar recombinaties, nieuwe verantwoordelijkheden of sociale cohesie worden verzameld.
Met de bijeenkomst wilde het kabinet de verwijdering die is ontstaan tussen verschillende bevolkingsgroepen in de Nederlandse samenleving verminderen. 'Binding is de sleutel naar de oplossing van veel problemen', aldus het kabinet. Wanneer mensen 'in gevoel en gedrag' daadwerkelijk meedoen aan de samenleving en zich echt betrokken voelen, is de kans op ontsporing kleiner.
Een samenleving bestaat uit mensen die zich bij elkaar betrokken voelen. Met het Breed Initiatief Maatschappelijke Binding wil het kabinet met concrete acties de onderlinge verbondenheid tussen mensen versterken.
Dat heeft minister-president Balkenende gezegd in zijn openingstoespraak bij het Breed Initiatief Maatschappelijke Binding in Den Haag. Aanleiding voor het initiatief zijn de spanningen in de samenleving die de laatste tijd zichtbaar werden.
Geschreven door Michiel Groeneveld, 03-02-2005
Er zijn nog geen reacties op dit bericht.
|
omhoog |
|
|
|
|